Projekta virzība turpinās

Šī gada 14.12 notika projekta sanāksme LU pētniekiem tiekoties ar SIA ZAAO projekta grupu, lai pārrunātu dzīves cikla analīzes izmantošanas iespējas atkritumsaimniecībā. Pētniece Zane Vinceviča-Gaile iepazīstināja ar programmas SimaPro pielietošanas iespējām un scenārijiem, kas izmantojami SIA ZAAO darbības aprakstam, izvirzot mērķi – samazināt atkritumu apsaimniekošanas ietekmes uz vidi. SIA ZAAO eksperts Mārtiņš Niklass uzsvēra atkritumu savākšanas distances ietekmi uz uzņēmuma darbības efektivitāti un siltumnīcefekta gāzu emisijas apjomiem. Šī jautājuma izpēte tika izvirzīta par vienu no dzīves cikla modelēšanas uzdevumiem. Kā citi aktuāli darba turpināšanas virzieni tika atzīmēta nepieciešamība turpināt izmantojamo datu precizēšanu un gazifikācijas izmantošanas izpēte.

Dalība konferencē “Green Deal – 2023”

Šī gada 5 – 7 decembrī par projekta rezultātiem tika sniegts ziņojums konferencē “Green Deal – 2023”, kuras laikā tās dalībnieki aplūkoja jautājumus par klimata tehnoloģiju attīstību. Konferencē piedalījās 862 dalībnieki no 38 valstīm. No vienas puses dalība konferencē bija nozīmīga, jo ļāva iepazīties ar aktualitātēm siltumnīcefekta gāzu emisiju mazināšanas jomā kā arī sabiedrības pāreju uz klimatneitrālu attīstību. Konferences dalībnieki tika iepazīstināti ar ziņojumu: M.KļaviņšL.Ansone-Bertina, L.Arbidans, U.Celma (2022) Progress at development of carbon capture technologies a tool to achieve carbon neutrality aims . Pēc ziņojuma prezentācijas dalībnieki uzdeva jautājumus par oglekļa uztveršanas risinājumu izmantošanas un sintēzes apstākļiem un iegūtās hidroogles īpašībām.

Links uz konferences programmu pieejams šeit.

Dalība konferencē ICPPCT 2022 “The 2nd International Conference on Pollution Prevention and Clean Technologies”

Šī gada 1. -2. decembrī Varšavā, Polijā notiks starptautiskā zinātniskā konference  The 2nd International Conference on Pollution Prevention and Clean Technologies (ICPPCT 2022), kas veltīta piesārņojuma novēršanai un attīrīšanas tehnoloģijām. Tās galvenais mērķis ir parādīt, kā jaunas un novatoriskas tīras tehnoloģijas varētu izmantot, lai veicinātu ilgtspējīgu enerģijas izmantošanu, samazinātu ēku oglekļa pēdas nospiedumus, rūpnieciskās ražošanas procesus un pakalpojumu nozares. Īpaša interese ir arī pētniecības aspektiem, kas ierosina novatorisku vides politikas instrumentu dizainu, novatoriskus finanšu modeļus, kas varētu veicināt energoefektīvu un oglekļa emisiju neitrālu produktu/procesu/tehnoloģiju izstrādi. L.Ansone-Bērtiņa sniedza ziņojumu par projekta rezultātiem –  atkritumu hidrotermālo karbonizāciju, lai risinātu oglekļa uztveršanas problēmu.